kommunerne nedenfor.
Overdrevsvej 2
4660 Store HeddingeFå alle oplysninger om Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge findes ejendommen. I 1950 blev ejendommen opført med et bygningsareal á 168 m² på en 653 m² stor grund. Den 26. juni 2025 fandt den seneste transaktion sted, da M. Lagoni Ejendomme ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,1 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 490.000 kr., hvoraf grunden udgør 254.300 kr.
Fakta om Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge
Industriejendommen er placeret på Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge og består af én bygning på 168 m² udgjort af én erhvervsenhed. Bygningen, der er bygget i 1950, blev senest istandsat i 1973 og er beliggende på en 653 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til handel og/eller kontor. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.473 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 26. juni 2025, hvor værdiansættelsen var 1,1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor M. Lagoni Ejendomme ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 6.547 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 490.000 kr., hvoraf grunden udgør 254.300 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af M. Lagoni Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Morten Lagoni Christensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt ni ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 11,2 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Lagoni Christensen, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Morten Lagoni Christensen i alt ti ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge?
M. Lagoni Ejendomme ApS ejer Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge.
Hvad er BBR-arealet på Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge?
Ejendommens BBR-areal er 168 m² på Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge.
Hvornår blev Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge opført?
Den primære bygning blev bygget i 1950 på Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge.
Hvad er Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge's værdi?
Prisen var 1,1 mio. kr., da Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge senest blev handlet i 2025.
Hvad er Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge vurderet til?
490.000 kr. er vurdering på Overdrevsvej 2, 4660 Store Heddinge.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.