kommunerne nedenfor.
Østtoften 70A
8585 GlesborgFå alle informationer om Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg på Resights. Undersøg grundens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg findes grunden. Grunden er vurderet til 1.000 kr.
Fakta om Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg
Grunden er beliggende på Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg.
Egenskaber
Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Grundens grund er vurderet til 1.000 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af AquaDjurs A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med opsamling og behandling af spildevand, mens Norddjurs Kommune er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 178 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,2 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Hans Erik Kristoffersen, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Norddjurs Kommune i alt 1.001 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg?
AquaDjurs A/S ejer Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg.
Hvad er BBR-arealet på Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg?
Grundarealet er 36 m² på Østtoften 70A, Selkær Mølle, 8585 Glesborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.