Få alle oplysninger om Østkajen 4, 7600 Struer på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Østkajen 4, 7600 Struer kan du finde ejendommen.
Fakta om Østkajen 4, 7600 Struer
Industriejendommen er placeret på Østkajen 4, 7600 Struer og består af to bygninger på 3.590 m² udgjort af et erhvervsenhed.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 9 plan. Der er derudover en udnyttet kælder på 360 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommens primære benyttelse er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 340.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af ALPHA OFFSHORE HOLDING ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Mikkel Jensby Lund er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt ni ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 59,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mikkel Jensby Lund, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Mikkel Jensby Lund i alt ti ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
ALPHA OFFSHORE HOLDING ApS ejer Østkajen 4, 7600 Struer.
Den primære bygning blev opført i 1956 på Østkajen 4, 7600 Struer.
340.000 kr. er vurdering på Østkajen 4, 7600 Struer.