Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C. Den 3. oktober 2024 fandt den seneste transaktion sted, da Ejendomsselskabet Østervold 2024 ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 12 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 409.000 kr.
Fakta om Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C
Ejerlejligheden ligger på Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 139 m², hvoraf 129 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.637 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 3. oktober 2024, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 12 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Ejendomsselskabet Østervold 2024 ApS købte lejligheden af CJE Invest ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 9.108 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 409.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet Østervold 2024 ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens B & V Holding ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt otte ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 12 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jimmi Bonde Vammen, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har B & V Holding ApS i alt 33 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Ejendomsselskabet Østervold 2024 ApS ejer Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C.
Den primære bygning blev bygget i 1949 på Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C.
Prisen var 12 mio. kr., da Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C senest blev handlet i 2024.
1,39 mio. kr. er vurdering på Østervold 2, 3. tv, 8900 Randers C.