kommunerne nedenfor.
Østerlågen 5
9990 SkagenResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Østerlågen 5, 9990 Skagen. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Østerlågen 5, 9990 Skagen. I 1939 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 95 m² på en 424 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 2. juli 2015, hvor JT-INVEST ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,55 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,64 mio. kr.
Fakta om Østerlågen 5, 9990 Skagen
Villaen ligger placeret på Østerlågen 5, 9990 Skagen og har et samlet bygningsareal á 95 m². Hovedbygningen er bygget i 1939 og er beliggende på en 424 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 18.269 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 2. juli 2015, hvor værdiansættelsen var 1,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor JT-INVEST ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 16.315 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,64 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af JT-INVEST ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Jens Frederik Thomsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer har i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 21,6 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Frederik Thomsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jens Frederik Thomsen i alt 12 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Østerlågen 5, 9990 Skagen?
JT-INVEST ApS ejer Østerlågen 5, 9990 Skagen.
Hvad er BBR-arealet på Østerlågen 5, 9990 Skagen?
Enhedens BBR-areal er 95 m² på Østerlågen 5, 9990 Skagen.
Hvornår blev Østerlågen 5, 9990 Skagen opført?
Den primære bygning blev bygget i 1939 på Østerlågen 5, 9990 Skagen.
Hvad er prisen på Østerlågen 5, 9990 Skagen?
Prisen var 1,55 mio. kr., da Østerlågen 5, 9990 Skagen senest blev handlet i 2015.
Hvad er Østerlågen 5, 9990 Skagen vurderet til?
3,11 mio. kr. er vurdering på Østerlågen 5, 9990 Skagen.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.