Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE393880ESR851-540016

Østergade 32, st th

9400 Nørresundby
Aalborg Nørresundby Bygrunde, 10b (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1900

Areal

Beboelsesareal75 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby. Den seneste transaktion fandt sted den 3. februar 2025, hvor Lund Hedegaard Ejendomme ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,42 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 741.000 kr.

Fakta om Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby

Ejerlejligheden ligger på Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 75 m², mens det tinglyste areal udgør 86 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 679 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 3. februar 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 4,42 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Lund Hedegaard Ejendomme ApS købte lejligheden af KOL EJENDOMME ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 12.156 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 741.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Lund Hedegaard Ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Janni Lund Myrup Hedegaard er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Jesper Lund Myrup Hedegaard, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Janni Lund Myrup Hedegaard i alt syv ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Lund Hedegaard Ejendomme ApS ejer Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby.

Den primære bygning blev bygget i 1900 på Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby.

Prisen var 4,42 mio. kr., da Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby senest blev handlet i 2025.

1,46 mio. kr. er vurdering på Østergade 32, st. th, 9400 Nørresundby.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis