Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3427822ESR671-101592

Orkidevej 11

7790 Thyholm
Struer Barslev By, Hvidbjerg, 45bn (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1980
Bebyggelsesprocent16%

Areal

Grundareal956 m²
Bygningsareal149 m²
Beboelsesareal149 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm. Ejendommen har et bygningsareal á 149 m² og blev konstrueret i 1980 på en 956 m² stor grund. Den 28. marts 1979 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 36.328 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 709.000 kr., hvoraf grunden udgør 113.000 kr.

Fakta om Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm

Villaen har et samlet bygningsareal á 149 m² og ligger placeret på Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm. Den primære bygning er bygget i 1980 og ligger på en 956 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 149 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.489 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 28. marts 1979, hvor prisen var 36.328 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 243 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 709.000 kr., hvoraf grunden udgør 113.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm.

Enhedens BBR-areal er 149 m² på Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm.

Den primære bygning blev opført i 1980 på Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm.

Prisen var 36.328 kr., da Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm senest blev handlet i 1979.

709.000 kr. er vurdering på Orkidevej 11, Hvidbjerg, 7790 Thyholm.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis