Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5690297ESR630-018569

Ømkulevej 19

7100 Vejle
Vejle Søndermarken, Vejle Jorder, 65d (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1960
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal1.289 m²
Bygningsareal124 m²
Beboelsesareal124 m²
Areal af kælder51 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Ømkulevej 19, 7100 Vejle. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Ømkulevej 19, 7100 Vejle. Ejendommen har et bygningsareal på 124 m² og blev konstrueret i 1960 på en 1.289 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,62 mio. kr.

Fakta om Ømkulevej 19, 7100 Vejle

Villaen er placeret på Ømkulevej 19, 7100 Vejle og har et samlet bygningsareal på 124 m². Bygningen, der er opført i 1960, blev senest ombygget i 1968 og er lokaliseret på en 1.289 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 124 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en kælder, der udgør 51 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 15.546 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 2,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,62 mio. kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af LIVING EJENDOMME ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Anders Christian Lund er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 13 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 32,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Christian Lund, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Anders Christian Lund i alt 19 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ømkulevej 19, 7100 Vejle.

Enhedens BBR-areal er 124 m² på Ømkulevej 19, 7100 Vejle.

Den primære bygning blev opført i 1960 på Ømkulevej 19, 7100 Vejle.

2,32 mio. kr. er vurdering på Ømkulevej 19, 7100 Vejle.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis