kommunerne nedenfor.
Oliekajen 15B
9990 SkagenFå alle informationer om Oliekajen 15B, 9990 Skagen på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Oliekajen 15B, 9990 Skagen kan du finde ejendommen.
Fakta om Oliekajen 15B, 9990 Skagen
Industriejendommen er placeret på Oliekajen 15B, 9990 Skagen og består af én bygning på 70 m² udgjort af én erhvervsenhed.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til handel og/eller kontor. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af FF SKAGEN A/S, der primært beskæftiger sig med fremstilling af fiskemel, mens P/F Havsbrun er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 25,000 %-33,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer besidder i alt 41 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 594 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Johannes Palsson, der også agerer som administrerende direktør.
Hvem ejer Oliekajen 15B, 9990 Skagen?
En eller flere privat(e) ejer Oliekajen 15B, 9990 Skagen.
Hvornår blev Oliekajen 15B, 9990 Skagen opført?
Den primære bygning blev opført i 1999 på Oliekajen 15B, 9990 Skagen.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.