kommunerne nedenfor.
Ole Rømers Vej 65
2630 TaastrupResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup. Ejendommen har et bygningsareal á 428 m² og blev opført i 1955 på en 5.248 m² stor grund. Den 1. april 2025 fandt den seneste transaktion sted, da ZN Ejendomme ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 7,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,19 mio. kr.
Fakta om Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup
Villaen ligger placeret på Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup og har et samlet bygningsareal á 428 m². Den primære bygning er bygget i 1955 og befinder sig på en 5.248 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 160 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 47 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ukendt, ukendt og ukendt. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 33.854 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 1. april 2025, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 7,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor ZN Ejendomme ApS købte ejendommen af AUTODILLEN - BEDRE GENBRUG ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 14.097 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,19 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af ZN Ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Ziad Majid Said er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Ziad Majid Said, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Ziad Majid Said i alt to ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup?
ZN Ejendomme ApS ejer Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup.
Hvor stor er Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup?
Enhedens BBR-areal er 160 m² på Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup.
Hvornår blev Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1955 på Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup.
Hvad er Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup værd?
Prisen var 7,5 mio. kr., da Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup senest blev handlet i 2025.
Hvad er Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup vurderet til?
2,3 mio. kr. er vurdering på Ole Rømers Vej 65, Vridsløsemagle, 2630 Taastrup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.