Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2400948ESR340-002504

Øgårdsvej 3B

4293 Dianalund
Sorø Verup By, Niløse, 4ad (Landzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2006
Bebyggelsesprocent13%

Areal

Grundareal847 m²
Bygningsareal97 m²
Beboelsesareal97 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om huset på Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund. Undersøg husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund ligger huset. I 2006 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 97 m² på en 847 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 9. februar 2022, hvor DeBe Boligudlejning ApS sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 1 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 853.000 kr., hvoraf grunden udgør 223.000 kr.

Fakta om Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund

Rækkehuset er beliggende på Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund og har et samlet bygningsareal á 97 m². Den primære bygning er opført i 2006 og befinder sig på en 847 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 97 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Hovedbygningen fik senest i 2021 tildelt et energimærke C. Den primære anvendelse af huset er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.912 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 9. februar 2022, hvor værdiansættelsen var 1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor DeBe Boligudlejning ApS købte huset af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 9.345 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 853.000 kr., hvoraf grunden udgør 223.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af DeBe Boligudlejning ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Dennis Beierholm Hansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt fem ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 3,42 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Dennis Beierholm Hansen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Dennis Beierholm Hansen i alt syv ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

DeBe Boligudlejning ApS ejer Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund.

Enhedens BBR-areal er 97 m² på Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund.

Den primære bygning blev bygget i 2006 på Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund.

Prisen var 1 mio. kr., da Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund senest blev handlet i 2022.

853.000 kr. er vurdering på Øgårdsvej 3B, 4293 Dianalund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis