Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8018691ESR330-029636

Odensevej 5

4200 Slagelse
Slagelse Jernbjerg, Slagelse Jorder, 1ak (Byzone) Værksted
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1997
Bebyggelsesprocent39%

Areal

Grundareal3.270 m²
Bygningsareal1.263 m²
Erhvervsareal1.263 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Odensevej 5, 4200 Slagelse. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Odensevej 5, 4200 Slagelse. Ejendommen har et bygningsareal på 1.263 m² og blev konstrueret i 1997 på den 3.270 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 10,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 490.500 kr.

Fakta om Odensevej 5, 4200 Slagelse

Industriejendommen er beliggende på Odensevej 5, 4200 Slagelse og består af to bygninger på 1.263 m² fordelt på et erhvervsenhed. Den primære bygning er opført i 1997 og er beliggende på en 3.270 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Ejendommen anvendes primært til industri. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 12.410 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 10,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 490.500 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af BJØRNS EJENDOMME SLAGELSE ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Bjørn Bødker Mikkelsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 6,05 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Bjørn Bødker Mikkelsen, der fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Bjørn Bødker Mikkelsen i alt tre ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

BJØRNS EJENDOMME SLAGELSE ApS ejer Odensevej 5, 4200 Slagelse.

Ejendommens BBR-areal er 1.263 m² på Odensevej 5, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev bygget i 1997 på Odensevej 5, 4200 Slagelse.

10,5 mio. kr. er vurdering på Odensevej 5, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis