kommunerne nedenfor.
Øbakkevej 6
2765 SmørumResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum. I 1906 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal á 316 m² på en 997 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 656.000 kr.
Fakta om Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum
Kulturejendommen er placeret på Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 316 m² udgjort af en beboelsesenhed og en erhvervsenhed. Den primære bygning, der er opført i 1906, blev senest ombygget i 1974 og ligger på en 997 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der består af 0 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen anvendes primært til kulturelle formål. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Kulturejendommen er af det offentlige vurderet til 1,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 656.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af LEDØJE FORSAMLINGSHUS ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden finansiel formidling i.a.n., mens Egedal Kommune er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 67,000 %-90,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,74 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Dan Valentin Haugbøl, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Egedal Kommune i alt 691 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum?
LEDØJE FORSAMLINGSHUS ApS ejer Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum.
Hvor stor er Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum?
Ejendommens BBR-areal er 316 m² på Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum.
Hvornår blev Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum opført?
Den primære bygning blev bygget i 1906 på Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum.
Hvad er Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum vurderet til?
1,55 mio. kr. er vurdering på Øbakkevej 6, Ledøje, 2765 Smørum.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.