Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE741165ESR665-981055

Nordsøkaj 38

7680 Thyborøn
Lemvig Thyborøn By, Thyborøn, 86a (Byzone) Enhed til produktion
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1996

Areal

Bygningsareal1.008 m²
Erhvervsareal1.008 m²

Få alle informationer om Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn. Den seneste transaktion fandt sted den 10. februar 2023, hvor JD Real Estate ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,8 mio. kr.

Fakta om Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn

Industriejendommen er placeret på Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn og består af én bygning på 1.008 m² udgjort af én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen anvendes primært til industri. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 10. februar 2023, hvor værdiansættelsen var 3,8 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor JD Real Estate ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 2.107 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 770.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af JD Real Estate ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens G. N. UNDERWATER INVEST A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 339 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 187 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Rasmus Normann Andersen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har G. N. UNDERWATER INVEST A/S i alt 341 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

JD Real Estate ApS ejer Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn.

Den primære bygning blev opført i 1996 på Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn.

Prisen var 3,8 mio. kr., da Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn senest blev handlet i 2023.

770.000 kr. er vurdering på Nordsøkaj 38, 7680 Thyborøn.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis