Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 137 m² og blev konstrueret i 1969 på en 844 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,06 mio. kr., hvoraf grunden udgør 301.000 kr.
Fakta om Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn
Villaen er placeret på Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn og har et samlet bygningsareal på 137 m². Hovedbygningen, der er opført i 1969, blev senest moderniseret i 2012 og befinder sig på en 844 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 137 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.225 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 1,06 mio. kr., hvoraf grunden udgør 301.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn.
Enhedens BBR-areal er 137 m² på Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn.
Den primære bygning blev opført i 1969 på Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn.
1,06 mio. kr. er vurdering på Nøddevænget 9, Haldbjerg, 9900 Frederikshavn.