kommunerne nedenfor.
Nøddebovej 1A
4200 SlagelseVia Resights kan du få alle informationer om grunden på Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse. Undersøg grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Grunden er placeret på Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse. Den 4. juli 2025 fandt den seneste handel sted, da B & R Ejendomme ApS erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,12 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,28 mio. kr.
Fakta om Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse
Grunden er beliggende på Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse.
Egenskaber
Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.308 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 4. juli 2025, hvor værdiansættelsen af grunden var 2,12 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor B & R Ejendomme ApS købte grunden af MRAIL A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 298 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,28 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af B & R Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Christian Bøje Daugbjerg Jensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 1,56 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Bøje Daugbjerg Jensen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Christian Bøje Daugbjerg Jensen i alt tre ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse?
B & R Ejendomme ApS ejer Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse.
Hvor stor er Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse?
Grundarealet er 7.120 m² på Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse.
Hvad er prisen på Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse?
Prisen var 2,12 mio. kr., da Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2025.
Hvad er Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse vurderet til?
1,28 mio. kr. er vurdering på Nøddebovej 1A, Harrested, 4200 Slagelse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.