kommunerne nedenfor.
Njalsvænge 5
5700 SvendborgVia Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg. I 1997 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 147 m² på en 979 m² stor grund. Den 22. februar 2001 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,26 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,3 mio. kr.
Fakta om Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg
Villaen har et samlet bygningsareal på 147 m² og ligger placeret på Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg. Hovedbygningen, der er bygget i 1997, blev senest moderniseret i 2007 og befinder sig på en 979 m² stor grund. Ejendommen har 7 værelser og har et BBR-areal på 263 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der består af 116 m². I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 14.556 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 22. februar 2001, hvor værdiansættelsen på villaen var 2,26 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 8.612 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 4,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,3 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg?
En eller flere privat(e) ejer Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg.
Hvor stor er Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg?
Enhedens BBR-areal er 263 m² på Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg.
Hvornår blev Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1997 på Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg.
Hvad er prisen på Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg?
Prisen var 2,26 mio. kr., da Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg senest blev handlet i 2001.
Hvad er Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg vurderet til?
4,8 mio. kr. er vurdering på Njalsvænge 5, Thurø, 5700 Svendborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.