Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3347680ESR840-011961

Ndr Truevej 20

9500 Hobro
Rebild Nysum By, Ravnkilde, 12c (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1927
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal81.199 m²
Bygningsareal685 m²
Beboelsesareal465 m²
Erhvervsareal123 m²
Areal af udnyttet tagetage287 m²

Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden er placeret på Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro. Grunden udgør et samlet areal på 81.199 m². Den sidste transaktion fandt sted den 23. maj 2022, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 7,5 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 6,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 190.800 kr.

Fakta om Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro

Industrigrunden er placeret på Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro og består af fem bygninger med et samlet bygningsareal på 685 m² fordelt på to beboelsesenheder og en erhvervsenhed. Grunden udgør 81.199 m².

Egenskaber

Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Grundens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.502 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 23. maj 2022, hvor værdiansættelsen på industrigrunden var 7,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 7.637 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 6,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 190.800 kr.

Ejerinfo

Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro.

Grundarealet er 81.199 m² på Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro.

Den primære bygning blev opført i 1927 på Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro.

Prisen var 7,5 mio. kr., da Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro senest blev handlet i 2022.

6,4 mio. kr. er vurdering på Ndr Truevej 20, Nysum, 9500 Hobro.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis