kommunerne nedenfor.
Ndr.Stationsvej 2
4200 SlagelseVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 1.313 m² og blev opført i 1912 på den 840 m² store grund. Den 31. december 2010 fandt den seneste handel sted, da RUGE SLAGELSE ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 7,9 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 9,45 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.
Fakta om Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse
Beboelsesejendommen er placeret på Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse og består af tre bygninger med et samlet bygningsareal på 1.313 m² fordelt på 15 beboelsesenheder og tre erhvervsenheder. Hovedbygningen er opført i 1912 og er beliggende på en 840 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Der er desuden en udnyttet kælder på 434 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 41.515 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 31. december 2010, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 7,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor RUGE SLAGELSE ApS købte ejendommen af Jyske Realkredit A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 4.522 kr. Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 9,45 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af RUGE SLAGELSE ApS, der primært beskæftiger sig med investering for egen regning, mens RUGE ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt seks ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 43,2 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Norup, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har RUGE ApS i alt 43 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse?
RUGE SLAGELSE ApS ejer Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse.
Hvor stor er Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse?
Ejendommens BBR-areal er 1.313 m² på Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse.
Hvornår blev Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse bygget?
Den primære bygning blev opført i 1912 på Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse.
Hvad er Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse's værdi?
Prisen var 7,9 mio. kr., da Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2010.
Hvad er Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse vurderet til?
9,45 mio. kr. er vurdering på Ndr.Stationsvej 2, 4200 Slagelse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.