Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100777796

Naviair Alle 1

2770 Kastrup
Maglebylille By, Tårnby, 130a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Anden bygning til undervisning og forskning
Satellitbillede af ejendommen på Naviair Alle 1, 2770 Kastrup

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Naviair Alle 1, 2770 Kastrup. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Naviair Alle 1, 2770 Kastrup.

Fakta om Naviair Alle 1, 2770 Kastrup

Undervisningsejendommen er beliggende på Naviair Alle 1, 2770 Kastrup og består af én bygning på 4.170 m² udgjort af én erhvervsenhed.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Der er desuden en udnyttet kælder på 2.128 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til undervisningsformål.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Naviair, der fortrinsvist beskæftiger sig med serviceydelser i forbindelse med luftfart. Ejeren besidder i alt 33 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,11 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Rex, der også opererer som administrerende direktør.

Hvem ejer Naviair Alle 1, 2770 Kastrup?

Naviair ejer Naviair Alle 1, 2770 Kastrup.

Hvornår blev Naviair Alle 1, 2770 Kastrup opført?

Den primære bygning blev opført i 1972 på Naviair Alle 1, 2770 Kastrup.

Opførselsår
1972
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (1 bygning)
4.170 m²
Beboelsesareal (0 enheder)
0 m²
Erhvervsareal (1 enhed)
4.170 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?