Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE380868ESR730-025948

Nattergalvej 15, st th

8900 Randers C
Randers Randers Markjorder, 236a (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1961

Areal

Beboelsesareal51 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C. Den 20. marts 2020 fandt den seneste transaktion sted, da COLLOCARE EJENDOMME ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,95 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 460.000 kr., hvoraf grunden udgør 99.000 kr.

Fakta om Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C

Ejerlejligheden er placeret på Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 51 m², mens det tinglyste areal udgør 48 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.310 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 20. marts 2020, hvor værdiansættelsen var 5,95 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor COLLOCARE EJENDOMME ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 7.849 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 460.000 kr., hvoraf grunden udgør 99.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af COLLOCARE EJENDOMME ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Lizette Hartvig Frandsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 13 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 14,1 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lizette Hartvig Frandsen, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Lizette Hartvig Frandsen i alt 15 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

COLLOCARE EJENDOMME ApS ejer Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C.

Den primære bygning blev bygget i 1961 på Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C.

Prisen var 5,95 mio. kr., da Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C senest blev handlet i 2020.

460.000 kr. er vurdering på Nattergalvej 15, st. th, 8900 Randers C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis