kommunerne nedenfor.
Myllerupgyden 2
5610 AssensVia Resights kan du få alle informationer om grunden på Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens. Undersøg grundens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Grunden ligger på Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens. Grunden er et samlet areal på 428.090 m². Den seneste handel fandt sted den 1. januar 2007, hvor SJODGAARDEN ApS sikrede sig grunden via "anden overdragelse" til en værdi á 11,2 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 12,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,34 mio. kr.
Fakta om Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens
Industrigrunden er beliggende på Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens og består af ti bygninger med et samlet bygningsareal på 2.956 m² fordelt på to beboelsesenheder og syv erhvervsenheder. Grunden udgør 428.090 m² spredt på fire matrikler.
Egenskaber
Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af grunden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 17.110 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2007, hvor værdiansættelsen var 11,2 mio. kr. via "anden overdragelse", hvor SJODGAARDEN ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 3.634 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 12,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,34 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af SJODGAARDEN ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med dyrkning af andre etårige afgrøder, mens Lars Nørregaard Larsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industrigrunden er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 18,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Nørregaard Larsen, der også agerer som direktør.
Hvem ejer Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens?
SJODGAARDEN ApS ejer Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens.
Hvad er BBR-arealet på Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens?
Grundarealet er 428.090 m² på Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens.
Hvornår blev Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens bygget?
Den primære bygning blev opført i 1887 på Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens.
Hvad er Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens's værdi?
Prisen var 11,2 mio. kr., da Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens senest blev handlet i 2007.
Hvad er Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens vurderet til?
12,6 mio. kr. er vurdering på Myllerupgyden 2, Myllerup, 5610 Assens.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.