Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100418742ESR101-048372

Mutzuvej 4, 3 8

2500 Valby
København Valby, København, 2047 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Beboelsesareal36 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Mutzuvej 4, 3. 8, 2500 Valby. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Mutzuvej 4, 3. 8, 2500 Valby finder du lejligheden.

Fakta om Mutzuvej 4, 3. 8, 2500 Valby

Ejerlejligheden er placeret på Mutzuvej 4, 3. 8, 2500 Valby. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 36 m², hvoraf 28 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.670 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Retort ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Metropol II A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Ser man på den reelle ejer, så har Koncenton Metropol II A/S i alt 65 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Retort ApS ejer Mutzuvej 4, 3. 8, 2500 Valby.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis