kommunerne nedenfor.
Munkensdam 2
6000 KoldingResights giver dig alle informationer om ejendommen på Munkensdam 2, 6000 Kolding. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Munkensdam 2, 6000 Kolding finder du ejendommen.
Fakta om Munkensdam 2, 6000 Kolding
Industriejendommen er beliggende på Munkensdam 2, 6000 Kolding og består af én bygning på syv m² udgjort af én erhvervsenhed.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen benyttes primært til energi og forsyning.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af EWII Fibernet A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med andre telekommunikationsaktiviteter, mens EWII S/I er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 155 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,59 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Claus Møller, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har EWII S/I i alt 536 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Munkensdam 2, 6000 Kolding?
EWII Fibernet A/S ejer Munkensdam 2, 6000 Kolding.
Hvornår blev Munkensdam 2, 6000 Kolding bygget?
Den primære bygning blev opført i 2008 på Munkensdam 2, 6000 Kolding.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.