kommunerne nedenfor.
Moselunden 15
8963 AuningVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om huset på Moselunden 15, 8963 Auning. Se husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Moselunden 15, 8963 Auning. I 2025 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 117 m² på en 253 m² stor grund.
Fakta om Moselunden 15, 8963 Auning
Rækkehuset ligger placeret på Moselunden 15, 8963 Auning og har et samlet bygningsareal på 117 m². Hovedbygningen er bygget i 2025 og ligger på en 253 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 117 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Huset anvendes primært til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af JS Boligudlejning ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Jacob Bille Skipper er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer har i alt 24 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 14,1 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ole Bartholin Jensen, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jacob Bille Skipper i alt 39 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Moselunden 15, 8963 Auning?
JS Boligudlejning ApS ejer Moselunden 15, 8963 Auning.
Hvor stor er Moselunden 15, 8963 Auning?
Enhedens BBR-areal er 117 m² på Moselunden 15, 8963 Auning.
Hvornår blev Moselunden 15, 8963 Auning bygget?
Den primære bygning blev bygget i 2025 på Moselunden 15, 8963 Auning.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.