Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Mørkager 5, 2620 Albertslund. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Mørkager 5, 2620 Albertslund. I 1966 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 115 m² på en 712 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,42 mio. kr.
Fakta om Mørkager 5, 2620 Albertslund
Villaen har et samlet bygningsareal á 115 m² og ligger på Mørkager 5, 2620 Albertslund. Hovedbygningen er opført i 1966 og befinder sig på en 712 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 100 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 32.521 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 2,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,42 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Mørkager 5, 2620 Albertslund.
Enhedens BBR-areal er 100 m² på Mørkager 5, 2620 Albertslund.
Den primære bygning blev opført i 1966 på Mørkager 5, 2620 Albertslund.
2,91 mio. kr. er vurdering på Mørkager 5, 2620 Albertslund.