kommunerne nedenfor.
Monradsgade 2, tv
7400 HerningVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning. Den seneste transaktion fandt sted den 12. december 2014, hvor Mindegade Holding ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,75 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 562.000 kr.
Fakta om Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning
Ejerlejligheden er placeret på Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 62 m², mens det tinglyste areal udgør 57 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.718 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 12. december 2014, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 2,75 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Mindegade Holding ApS købte lejligheden af LARS HENRIKSEN INVEST ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 14.784 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 562.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Mindegade Holding ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Bjarne Linnet er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 74,600 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 20 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 11,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Karina Bie, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Bjarne Linnet i alt 21 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning?
Mindegade Holding ApS ejer Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning.
Hvornår blev Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning opført?
Den primære bygning blev bygget i 1941 på Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning.
Hvad er Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning's værdi?
Prisen var 2,75 mio. kr., da Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning senest blev handlet i 2014.
Hvad er Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning vurderet til?
1,14 mio. kr. er vurdering på Monradsgade 2, 1. tv, 7400 Herning.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.