Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2545588ESR390-000970

Mejerivænget 6

4773 Stensved
Vordingborg Stensby By, Kalvehave, 26ag (Byzone) Værksted
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1963
Bebyggelsesprocent44%

Areal

Grundareal996 m²
Bygningsareal436 m²
Beboelsesareal133 m²
Erhvervsareal303 m²

Få alle oplysninger om Mejerivænget 6, 4773 Stensved på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Mejerivænget 6, 4773 Stensved. I 1963 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 436 m² på en 996 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 59.800 kr.

Fakta om Mejerivænget 6, 4773 Stensved

Industriejendommen er placeret på Mejerivænget 6, 4773 Stensved og består af én bygning på 436 m² fordelt på et beboelsesenhed og et erhvervsenhed. Bygningen, der er bygget i 1963, blev senest renoveret i 1988 og ligger på en 996 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til industri. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.933 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 59.800 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af LarsMic Ejendom ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Lars Michael Rasmussen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 850.000 kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Michael Rasmussen, der også opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Lars Michael Rasmussen i alt fire ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

LarsMic Ejendom ApS ejer Mejerivænget 6, 4773 Stensved.

Ejendommens BBR-areal er 436 m² på Mejerivænget 6, 4773 Stensved.

Den primære bygning blev bygget i 1963 på Mejerivænget 6, 4773 Stensved.

1,35 mio. kr. er vurdering på Mejerivænget 6, 4773 Stensved.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis