Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4303221ESR766-019349

Mattrupvej 21

7160 Tørring
Hedensted Åle By, Åle, 33e (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1928
Bebyggelsesprocent11%

Areal

Grundareal710 m²
Bygningsareal78 m²
Beboelsesareal78 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring. I 1928 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 78 m² på en 710 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 595.000 kr., hvoraf grunden udgør 212.000 kr.

Fakta om Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring

Villaen ligger placeret på Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring og har et samlet bygningsareal på 78 m². Den primære bygning er opført i 1928 og ligger på en 710 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 78 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.215 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 595.000 kr., hvoraf grunden udgør 212.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

Privat ejer Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring.

Enhedens BBR-areal er 78 m² på Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring.

Den primære bygning blev opført i 1928 på Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring.

595.000 kr. er vurdering på Mattrupvej 21, Aale, 7160 Tørring.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis