Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 707631
ESR: 151095860

Margueritvej 82

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 2b (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Margueritvej 82, 2750 Ballerup

Få alle oplysninger om Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup. Den sidste transaktion fandt sted den 13. januar 2009, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 132.000 kr.

Fakta om Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er placeret på Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 32 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 32 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 13. januar 2009, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 132.000 kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 4.125 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1965 på Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup.

Hvad er Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup's værdi?

Prisen var 132.000 kr., da Margueritvej 82, Højvænge, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2009.

Opførselsår
1965
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
32 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
32 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?