Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE707647ESR151-096042

Margueritvej 75

2750 Ballerup
Ballerup Ågerup By, Pederstrup, 2b (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1963

Areal

Bygningsareal24 m²
Beboelsesareal28 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Margueritvej 75, Højvænge, 2750 Ballerup. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Margueritvej 75, Højvænge, 2750 Ballerup findes ejendommen.

Fakta om Margueritvej 75, Højvænge, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er placeret på Margueritvej 75, Højvænge, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 24 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 28 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Margueritvej 75, Højvænge, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 1963 på Margueritvej 75, Højvænge, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis