Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 707422
ESR: 151093558

Margueritvej 3

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 1b (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Margueritvej 3, 2750 Ballerup

Få alle oplysninger om Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup finder du ejendommen.

Fakta om Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen ligger placeret på Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 43 m². Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 43 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens primære anvendelse er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1963 på Margueritvej 3, Højvænge, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1963
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
43 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
43 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?