Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5030091ESR621-254603

Margrethevej 20

6580 Vamdrup
Kolding Ø. Vamdrup By, Vamdrup, 12cx (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1940
Bebyggelsesprocent23%

Areal

Grundareal811 m²
Bygningsareal74 m²
Beboelsesareal114 m²
Areal af udnyttet tagetage40 m²
Areal af kælder74 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Margrethevej 20, 6580 Vamdrup. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Margrethevej 20, 6580 Vamdrup. Ejendommen har et bygningsareal på 74 m² og blev konstrueret i 1940 på en 811 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 404.000 kr.

Fakta om Margrethevej 20, 6580 Vamdrup

Villaen ligger på Margrethevej 20, 6580 Vamdrup og har et samlet bygningsareal på 74 m². Hovedbygningen er opført i 1940 og befinder sig på en 811 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 114 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er desuden ekstra arealer, der i alt udgør 114 m² (udnyttet tagetage 40 m², kælder 74 m²). Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.460 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 404.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Margrethevej 20, 6580 Vamdrup.

Enhedens BBR-areal er 114 m² på Margrethevej 20, 6580 Vamdrup.

Den primære bygning blev opført i 1940 på Margrethevej 20, 6580 Vamdrup.

1,15 mio. kr. er vurdering på Margrethevej 20, 6580 Vamdrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis