kommunerne nedenfor.
Maren Turis Gade 4, th
9000 AalborgResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg. Den seneste handel fandt sted den 28. november 2009, hvor DAGELYKKE EJENDOMSSELSKAB ApS sikrede sig lejligheden via "anden overdragelse" til en værdi á 51,5 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 900.000 kr.
Fakta om Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg
Ejerlejligheden ligger på Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 70 m², hvoraf 67 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.366 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 28. november 2009, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 51,5 mio. kr. via "anden overdragelse", hvor DAGELYKKE EJENDOMSSELSKAB ApS var køber og AKTIESELSKABET DAGELYKKE EJENDOMME sælger. Det giver en kvadratmeterpris på 735.714 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 900.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af DAGELYKKE EJENDOMSSELSKAB ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Jytte Møller Andreasen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 12 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 38 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Eivind Andreasen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jytte Møller Andreasen i alt 21 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg?
DAGELYKKE EJENDOMSSELSKAB ApS ejer Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg.
Hvornår blev Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg opført?
Den primære bygning blev bygget i 1670 på Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg.
Hvad er prisen på Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg?
Prisen var 51,5 mio. kr., da Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg senest blev handlet i 2009.
Hvad er Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg vurderet til?
1,63 mio. kr. er vurdering på Maren Turis Gade 4, 2. th, 9000 Aalborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.