kommunerne nedenfor.
Mandolinen 2
5500 MiddelfartResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart. I 2018 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 108 m² på en 700 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,95 mio. kr., hvoraf grunden udgør 671.000 kr.
Fakta om Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart
Villaen ligger placeret på Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart og har et samlet bygningsareal på 108 m². Hovedbygningen er opført i 2018 og er beliggende på en 700 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 108 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen blev senest i 2018 tildelt et energimærke A2015, og ejendommens årlige energiforbrug er estimeret til kr. 2000. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.781 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 1,95 mio. kr., hvoraf grunden udgør 671.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Musikkvarterets Ejd. ApS, der primært beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens 3 X Holding A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 29 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 49,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Rathleff Johansen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har 3 X Holding A/S i alt 85 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart?
Musikkvarterets Ejd. ApS ejer Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart.
Hvad er BBR-arealet på Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart?
Enhedens BBR-areal er 108 m² på Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart.
Hvornår blev Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart opført?
Den primære bygning blev opført i 2018 på Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart.
Hvad er Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart vurderet til?
1,95 mio. kr. er vurdering på Mandolinen 2, Strib, 5500 Middelfart.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.