Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE220032ESR151-080472

Måløv Hovedgade 58C, st tv

2760 Måløv
Ballerup Måløv By, Måløv, 12av (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1948

Areal

Beboelsesareal59 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv finder du lejligheden. Den 31. januar 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,61 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 785.000 kr.

Fakta om Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv

Ejerlejligheden er beliggende på Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 59 m², hvoraf 58 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.250 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 31. januar 2021, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,61 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 27.288 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 785.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv.

Den primære bygning blev opført i 1948 på Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv.

Prisen var 1,61 mio. kr., da Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv senest blev handlet i 2021.

1,36 mio. kr. er vurdering på Måløv Hovedgade 58C, st. tv, 2760 Måløv.

Prøv gratis

Prøv gratis