Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE220036ESR151-080510

Måløv Hovedgade 58C, 2 tv

2760 Måløv
Ballerup Måløv By, Måløv, 12av (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1948

Areal

Beboelsesareal54 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv ligger lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 2. januar 2020, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,35 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 752.000 kr.

Fakta om Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv

Ejerlejligheden er placeret på Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 54 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.854 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 2. januar 2020, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,35 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 25.000 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 752.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv.

Den primære bygning blev opført i 1948 på Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv.

Prisen var 1,35 mio. kr., da Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv senest blev handlet i 2020.

1,29 mio. kr. er vurdering på Måløv Hovedgade 58C, 2. tv, 2760 Måløv.

Prøv gratis

Prøv gratis