Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE220021ESR151-080367

Måløv Hovedgade 58A, 1 tv

2760 Måløv
Ballerup Måløv By, Måløv, 12av (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1948

Areal

Beboelsesareal61 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv. Den sidste handel fandt sted den 24. oktober 2018, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden via en familieoverdragelse til en værdi á 690.000 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 812.000 kr.

Fakta om Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv

Ejerlejligheden er placeret på Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 61 m², mens det tinglyste areal udgør 69 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.490 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 24. oktober 2018, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 690.000 kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 11.311 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 812.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv.

Den primære bygning blev bygget i 1948 på Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv.

Prisen var 690.000 kr., da Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv senest blev handlet i 2018.

1,4 mio. kr. er vurdering på Måløv Hovedgade 58A, 1. tv, 2760 Måløv.

Prøv gratis

Prøv gratis