Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE220060ESR151-080081

Måløv Hovedgade 56, st th

2760 Måløv
Ballerup Måløv By, Måløv, 12av (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1948

Areal

Beboelsesareal57 m²

Få alle oplysninger om Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv på Resights. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv. Den 3. maj 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,39 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 625.000 kr.

Fakta om Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv

Ejerlejligheden er beliggende på Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 57 m², hvoraf 55 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.091 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 3. maj 2024, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,39 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 24.385 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 625.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv.

Den primære bygning blev bygget i 1948 på Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv.

Prisen var 1,39 mio. kr., da Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv senest blev handlet i 2024.

1,12 mio. kr. er vurdering på Måløv Hovedgade 56, st. th, 2760 Måløv.

Prøv gratis

Prøv gratis