Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2141337ESR151-081169

Måløv Hovedgade 113B

2760 Måløv
Ballerup Måløv By, Måløv, 10e (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1918
Bebyggelsesprocent13%

Areal

Grundareal1.123 m²
Bygningsareal150 m²
Beboelsesareal150 m²
Areal af kælder150 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv. I 1918 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 150 m² på en 1.123 m² stor grund. Den 1. januar 1992 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á 269.661 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 5,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,36 mio. kr.

Fakta om Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv

Villaen er placeret på Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv og har et samlet bygningsareal á 150 m². Den primære bygning er opført i 1918 og er beliggende på en 1.123 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 150 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der består af 0 m². Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 35.569 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 1992, hvor værdiansættelsen var 269.661 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 1.797 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 5,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,36 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv.

Enhedens BBR-areal er 150 m² på Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv.

Den primære bygning blev bygget i 1918 på Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv.

Prisen var 269.661 kr., da Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv senest blev handlet i 1992.

5,44 mio. kr. er vurdering på Måløv Hovedgade 113B, 2760 Måløv.

Prøv gratis

Prøv gratis