kommunerne nedenfor.
Mallingparken 25,
8340 MallingFå alle oplysninger om Mallingparken 25, 1., 8340 Malling på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Mallingparken 25, 1., 8340 Malling ligger lejligheden.
Fakta om Mallingparken 25, 1., 8340 Malling
Ejerlejligheden ligger på Mallingparken 25, 1., 8340 Malling. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 80 m², hvoraf 85 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.387 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af A/S Bolig Mallingparken, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Martin Kunio Sato er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 10,000 %-15,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 50 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 95,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Tromholt, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Martin Kunio Sato i alt 52 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Mallingparken 25, 1., 8340 Malling?
A/S Bolig Mallingparken ejer Mallingparken 25, 1., 8340 Malling.
Hvornår blev Mallingparken 25, 1., 8340 Malling opført?
Den primære bygning blev opført i 2020 på Mallingparken 25, 1., 8340 Malling.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.