Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE212872ESR159-086038

Maglegårds Alle 65, 2 b

2860 Søborg
Gladsaxe Buddinge, 2d (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1969

Areal

Beboelsesareal71 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg. Den seneste transaktion fandt sted den 1. juni 2018, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,19 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,54 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,11 mio. kr.

Fakta om Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg

Ejerlejligheden er placeret på Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 71 m², hvoraf 63 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.926 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. juni 2018, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 2,19 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 30.915 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,54 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,11 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg.

Den primære bygning blev bygget i 1969 på Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg.

Prisen var 2,19 mio. kr., da Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg senest blev handlet i 2018.

2,54 mio. kr. er vurdering på Maglegårds Alle 65, 2. b, 2860 Søborg.

Prøv gratis

Prøv gratis