Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE212869ESR159-086178

Maglegårds Alle 65, 1 g

2860 Søborg
Gladsaxe Buddinge, 2d (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1969

Areal

Beboelsesareal44 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg. Den seneste handel fandt sted den 24. april 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,55 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,27 mio. kr., hvoraf grunden udgør 790.000 kr.

Fakta om Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg

Ejerlejligheden er placeret på Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 44 m², mens det tinglyste areal udgør 41 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.753 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 24. april 2025, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 35.227 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,27 mio. kr., hvoraf grunden udgør 790.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg.

Den primære bygning blev bygget i 1969 på Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg.

Prisen var 1,55 mio. kr., da Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg senest blev handlet i 2025.

1,27 mio. kr. er vurdering på Maglegårds Alle 65, 1. g, 2860 Søborg.

Prøv gratis

Prøv gratis