Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE212812ESR159-085783

Maglegårds Alle 59, 2 th

2860 Søborg
Gladsaxe Buddinge, 2d (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1946

Areal

Beboelsesareal63 m²

Få alle oplysninger om Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg. Den 13. maj 2002 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 977.554 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,31 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,78 mio. kr.

Fakta om Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg

Ejerlejligheden er placeret på Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 63 m², hvoraf 70 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.020 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 13. maj 2002, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 977.554 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 15.516 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,31 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,78 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg.

Den primære bygning blev bygget i 1946 på Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg.

Prisen var 977.554 kr., da Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg senest blev handlet i 2002.

2,31 mio. kr. er vurdering på Maglegårds Alle 59, 2. th, 2860 Søborg.

Prøv gratis

Prøv gratis