Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE213672ESR159-085430

Maglegårds Alle 51, st tv

2860 Søborg
Gladsaxe Buddinge, 2d (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1946

Areal

Beboelsesareal43 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg. Den 21. juli 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,5 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,64 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,25 mio. kr.

Fakta om Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg

Ejerlejligheden ligger på Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 43 m², mens det tinglyste areal udgør 49 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.077 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 21. juli 2021, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 34.883 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,64 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,25 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg.

Den primære bygning blev bygget i 1946 på Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg.

Prisen var 1,5 mio. kr., da Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg senest blev handlet i 2021.

1,64 mio. kr. er vurdering på Maglegårds Alle 51, st. tv, 2860 Søborg.

Prøv gratis

Prøv gratis