Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100074831ESR326-029817

Mågestien 6

4200 Slagelse
Kalundborg Mullerup By, Drøsselbjerg, 22ø (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1900
Bebyggelsesprocent7%

Areal

Grundareal2.230 m²
Bygningsareal158 m²
Beboelsesareal158 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse. I 1900 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 158 m² på en 2.230 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 834.000 kr.

Fakta om Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse

Villaen har et samlet bygningsareal á 158 m² og ligger på Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse. Hovedbygningen er opført i 1900 og er beliggende på en 2.230 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 158 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.847 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 834.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af J S O INVEST A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events, mens JOHN FORLEV HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der tre led. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 27,9 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er John Kurt Olsen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har JOHN FORLEV HOLDING ApS i alt seks ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

J S O INVEST A/S ejer Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse.

Enhedens BBR-areal er 158 m² på Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev bygget i 1900 på Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse.

1,4 mio. kr. er vurdering på Mågestien 6, Mullerup, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis