Lystlundvej 26

6990 Ulfborg
Grundareal
89.900m²
Grundens størrelse
BFE
4505614
ESR
665-038858
Satellitbillede med matrikelafgrænsning ved Lystlundvej 26
© Maxar · © Mapbox · © OpenStreetMap
Matrikelafgrænsning Åbn i Google Maps
Ejendommens beliggenhed

Lystlundvej 26

Satellitbillede med matrikelafgrænsning ved Lystlundvej 26

Ejendomsoplysninger

Fra arealer og bygninger til ejerforhold. Gå på opdagelse i ejendommens oplysninger.

HerningKommune

Skovgård, Vind, 1ao (Landzone)

Areal

Grundareal
89.900 m²

Handel og vurdering

Se den seneste registrerede handel og den offentlige vurdering.

D

Seneste handel

Ejer
Naturstyrelsen
Seneste salgsdato
16. november 2018

Offentlig vurdering

EjendomsværdiForeløbig · 2025

1.809.000 kr.

GrundværdiForeløbig · 2025

300.036.000 kr.

Vurderingen og handelsprisen beskriver forskellige forhold og tidspunkter.

Om ejendommen

Læs om bygningen, dens egenskaber og ejerforhold.

Lystlundvej 266990 Ulfborg

Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Lystlundvej 26, Vind, 6990 Ulfborg. Undersøg grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden er placeret på Lystlundvej 26, Vind, 6990 Ulfborg. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,07 mia. kr.

Fakta om Lystlundvej 26, Vind, 6990 Ulfborg

Grunden er placeret på Lystlundvej 26, Vind, 6990 Ulfborg.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige anvendelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 210.010 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Grunden er af det offentlige vurderet til 1,07 mia. kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af Naturstyrelsen, der først og fremmest beskæftiger sig med generelle offentlige forvaltningsaktiviteter.

Ofte stillede spørgsmål

Naturstyrelsen ejer Lystlundvej 26, Vind, 6990 Ulfborg.

Grundarealet er 89.900 m² på Lystlundvej 26, Vind, 6990 Ulfborg.

1,07 mia. kr. er vurdering på Lystlundvej 26, Vind, 6990 Ulfborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis