kommunerne nedenfor.
Lysmosevænget 3A
8600 SilkeborgFå alle informationer om Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg. I 2017 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal på 880 m² på en 909 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 11,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,12 mio. kr.
Fakta om Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg
Beboelsesejendommen er placeret på Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 880 m² fordelt på ti beboelsesenheder. Den primære bygning er opført i 2017 og befinder sig på en 909 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 31.931 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 11,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,12 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af PKB Lysmosevænget ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens PKB Holding III ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der tre led. Den officielle ejer har i alt seks ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 117 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Poul Konrad Beck, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har PKB Holding III ApS i alt 40 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg?
PKB Lysmosevænget ApS ejer Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg.
Hvad er BBR-arealet på Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg?
Ejendommens BBR-areal er 880 m² på Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg.
Hvornår blev Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg bygget?
Den primære bygning blev opført i 2017 på Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg.
Hvad er Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg vurderet til?
11,8 mio. kr. er vurdering på Lysmosevænget 3A, 8600 Silkeborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.