Via Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Lyskær 13G, 3. tv, 2730 Herlev. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Lyskær 13G, 3. tv, 2730 Herlev finder du lejligheden.
Fakta om Lyskær 13G, 3. tv, 2730 Herlev
Ejerlejligheden er beliggende på Lyskær 13G, 3. tv, 2730 Herlev. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 87 m², hvoraf 74 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 10 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet Lyskær ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens FOA - Fag og Arbejde er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der fire led. Den officielle ejer besidder i alt 231 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 641 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jacob Østergaard Skyum, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har FOA - Fag og Arbejde i alt 4.531 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Ejendomsselskabet Lyskær ApS ejer Lyskær 13G, 3. tv, 2730 Herlev.
Den primære bygning blev opført i 2022 på Lyskær 13G, 3. tv, 2730 Herlev.