kommunerne nedenfor.
Lyskær 13F, tv
2730 HerlevFå alle informationer om Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev på Resights. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev.
Fakta om Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev
Ejerlejligheden er beliggende på Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 70 m², hvoraf 57 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 10 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet Lyskær ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens FOA - Fag og Arbejde er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der fire led. Den officielle ejer har i alt 231 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 618 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jacob Østergaard Skyum, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har FOA - Fag og Arbejde i alt 4.543 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev?
Ejendomsselskabet Lyskær ApS ejer Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev.
Hvornår blev Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev bygget?
Den primære bygning blev bygget i 2022 på Lyskær 13F, 7. tv, 2730 Herlev.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.